Piirien yhteystiedot

Suomi on jaettu 17 paikallisesti toimivaan kirkkomusiikkipiiriin. Jokaisella piirillä on omaa paikallistoimintaansa, muun muassa koulutus-, laulujuhla- ja konserttitapahtumia. Kirkkomusiikkiliitto tukee piirien toimintaa mm. toiminta-avustuksilla.

Voit tutustua alueelliseen kirkkomusiikkitoimintaan piirien omilla sivuilla, tai kysy lisätietoa piirien vastuuhenkilöiltä.

1. Lappi

Pj. Elina Koivusalo: koivusaloe(at)gmail.com, 050 492 7064
Siht. Sirkka-Liisa Räisänen-Telkki: sirkkaliisa.telkki(at)hotmail.com, 0400 500 803

lapinkirkkomusiikkipiiri.yhdistysavain.fi

2. Pohjois-Pohjanmaa

Pj. Keijo Piirainen: keijo.piirainen(at)evl.fi, 044 771 5916
Siht. Tuulikki Tihinen: tuulikki.tihinen(at)pp.inet.fi, 040 572 6482

3. Kainuu

Pj. Elisa Ojala: elisa.ojala(at)evl.fi, 050 514 1080
Siht. Helena Pitkänen: helena.pitkanen(at)kajaani.net, 040 718 9039

4. Keski-Pohjanmaa

Pj. Sari Päivikki Rajaniemi: sari.raja(at)kotinet.com, 0400 983916 tai 0400 200 299
Siht. Kaija Arhio: kaija.arhio(at)kotinet.com, 044 449 2570

5. Etelä-Pohjanmaa

Pj. Veli Ikkeläjärvi: veli.ikkelajarvi(at) gmail.com, 040 732 0502
Siht. Leila Kotamäki: leila.kotamaki(at)pp.inet.fi, 046 810 8978

www.epkmp.fi

6. Keski-Suomi

Pj. Martti Hertteli: martti.hertteli(at)evl.fi, 040 352 5524
Siht. Tuula Paajanen: tuula.anita(at)gmail.com, 0400 542 002

7. Pohjois-Savo

Pj. Ossi Jauhiainen: ossi.jauhiainen(at)evl.fi, 050 535 8618
Siht. Risto Ryynänen: risto.ryynanen(at)dnainternet.net, 0400 305 371

8. Etelä-Savo

Pj. Sari Kaunismäki: sari.kaunismaki7(at)gmail.com, 044 200 0898
Siht. Sointu Kiiskinen: sointu.kiiskinen(at)gmail.com, 050 547 9576

9. Pohjois-Karjala

Pj. Lahja Haapasalo: lahja.haapasalo(at)evl.fi, 0400 243 972
Siht. Sari Pitkänen: s.pitkanen(at)outlook.com, 040 736 3603

10. Etelä-Karjala

Pj. Ilpo Sientola: ilpo.sientola(at)gmail.com, 0400 819 661
Siht. Pirkko Hakoköngäs: phakokongas(at)gmail.com, 050 384 5786

ek-kirkkomusiikkipiiri.yhdistysavain.fi

11. Päijät-Häme

Pj. Eila Iivari: eilaiivari9(at)gmail.com, 03 780 3632
Siht. Pirjo Ahlstedt: pirjo.helen(at)gmail.com, 050 352 5465

12. Kymenlaakso

Pj. Marianna Pellinen:marianna.pellinen(at)evl.fi, 0400-399 786, 044-530 2156
Siht. Anita Puholainen: anita.puholainen(at)gmail.com, 040-542 2187

13. Häme-Uusimaa

Pj. Heljä Linna: helja.linna(at)evl.fi, 044 765 6968
Siht. Marja-Liisa Rainio: mlrainio(at)saunalahti.fi, 03 633 2850

14. Varsinais-Suomi

Pj. Jari J. Laiho: takalantila01(at)gmail.com, 050 348 9660
Siht. Hanna Pishro: hanna.pishro(at)evl.fi, 040 840 8268

www.vskirkkomusiikki.info

15. Tampere

Pj. Pentti Vataja: pentti.vataja1952(at)gmail.com, 0400 999 457
Siht. Sisko Huhtala: siskoann(at)gmail.com, 050 300 3213

tkmp.yhdistysavain.fi

16. Satakunta

Pj. Marjatta Salonen: marjattasalonen(at)hotmail.fi, 050 549 1819
Siht. Elina Yrjölä: elina.yrjola(at)gmail.com, 044 363 7037

satakunnankirkkomusiikkipiiri.com

17. Helsinki

Pj. Paula Nuutinen: paula.nuutinen(at)outlook.com, 050 599 5340
Siht. Hilkka Palmu: hilkka.palmu(at)elisanet.fi, 040 525 1054