Piirien yhteystiedot

Suomi on jaettu 17 paikallisesti toimivaan kirkkomusiikkipiiriin. Jokaisella piirillä on omaa paikallistoimintaansa, muun muassa koulutus-, laulujuhla- ja konserttitapahtumia. Kirkkomusiikkiliitto tukee piirien toimintaa mm. toiminta-avustuksilla.

Voit tutustua alueelliseen kirkkomusiikkitoimintaan piirien omilla sivuilla, tai kysy lisätietoa piirien vastuuhenkilöiltä.

1. Lappi

Pj. Hilkka Eronen: eronen.hilkka(at)gmail.com, 040 503 2323
Siht. Sirkka-Liisa Räisänen-Telkki: sirkkaliisa.telkki(at)hotmail.com, 040 0500803

lapinkirkkomusiikkipiiri.yhdistysavain.fi

2. Pohjois-Pohjanmaa

Pj. Keijo Piirainen: keijo.piirainen(at)evl.fi, 044 7715 916
Siht. Tuulikki Tihinen: tuulikki.tihinen(at)pp.inet.fi, 040 572 6482

3. Kainuu

Pj. Hannu Väisänen: hanski.vaiski(at)kajaani.net, 0400 676 967
Siht. Helena Hyvönen: helena.i.hyvonen(at)gmail.com, 050 4225 127

4. Keski-Pohjanmaa

Pj. Teija Siirtola: teija.siirtola(at)evl.fi, 044 711 8659
Siht. Kaija Arhio: kaija.arhio(at)kotinet.com, 044 449 2570

5. Etelä-Pohjanmaa

Pj. Tuija Niemistö: tuija.niemisto(at)evl.fi, 044 4808 234
Siht. Paula Kari: paula.kari(at)seinajoki.fi, 040 760 1772

www.epkmp.fi

6. Keski-Suomi

Pj. Pekka Hytönen: hytonenpekka4(at)gmail.com, 0400 543 990
Siht. Heidi Pitkä: heidi.pitka(at)tilitaloaaltonen.fi, 044 724 9949

7. Pohjois-Savo

Pj. Ossi Jauhiainen: ossi.jauhiainen(at)evl.fi, 050 535 8618
Siht. Risto Ryynänen: risto.ryynanen(at)dnainternet.net, 0400 305 371

8. Etelä-Savo

Pj. Sari Kaunismäki: sari.kaunismaki7(at)gmail.com, 044 2000 898
Siht. Sointu Kiiskinen: sointu.kiiskinen(at)gmail.com, 050 547 9576

9. Pohjois-Karjala

Pj. Lahja Haapasalo: lahja.haapasalo(at)evl.fi, 0400 243 972
Siht. Toini Nykänen: 050 384 9950

10. Etelä-Karjala

Pj. Ilpo Sientola: ilpo.sientola(at)gmail.com, 0400 819 661
Siht. Pirkko Hakoköngäs: phakokongas(at)gmail.com, 050-384 5786

ek-kirkkomusiikkipiiri.yhdistysavain.fi

11. Päijät-Häme

Pj. Eila Iivari: eilaiivari9(at)gmail.com, 03 780 3632
Siht. Pirjo Ahlstedt: pirjo.helen(at)gmail.com, 050 352 5465

12. Kymenlaakso

Pj. Pekka Soranummi: pekka.soranummi(at)evl.fi, 044 0999 543
Siht. Tuula Joenpolvi: tuulajoenpolvi(at)jippii.fi, 040 561 5790

13. Häme-Uusimaa

Pj. Heljä Linna: helja.linna(at)evl.fi, 044 7656 968
Siht. Marja-Liisa Rainio: mlrainio(at)saunalahti.fi, 03 633 2850

14. Varsinais-Suomi

Pj. Jari J. Laiho: takalantila01(at)gmail.com, 050 348 9660
Siht. Anna Setälä: anna.setala(at)lailanet.fi, 050 5273 918

www.vskirkkomusiikki.info

15. Tampere

Pj. Kari Kerttula: kari.kerttula(at)elisanet.fi, 050 564 8575
Siht. Satu Joki: satu.joki(at)tpnet.fi, 050 3814 783

tkmp.yhdistysavain.fi

16. Satakunta

Pj. Marjatta Salonen: marjattasalonen(at)hotmail.fi, 050 549 1819
Siht. Elina Yrjölä: elina.yrjola(at)gmail.com, 044 363 7037

satakunnankirkkomusiikkipiiri.com

17. Helsinki

Pj. Paula Nuutinen: paula.nuutinen(at)kolumbus.fi, 050 599 5340
Siht. Hilkka Palmu: hilkka.palmu(at)elisanet.fi, 040 525 1054